Nasza Szkoła

Niepubliczna Szkoła Podstawowa znajduje się w dzielnicy Wygoda, przy ul. R. Traugutta 4a w Białymstoku. Nasza placówka usytuowana jest w otoczeniu niskiej zabudowy i zieleni, blisko centrum miasta. Budynek spełnia wszelkie normy p-poż i Sanepidu, zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci w szkole. Zapraszamy do nas dzieci z Białegostoku i okolic. Wygodnie można do nas dojechać z każdej dzielnicy miasta, w pobliżu przystanki autobusowe (linie: 3, 6, 9, 16, 100, 108). Dodatkowo szkoła posiada duży, przestronny parking oraz własny plac zabaw.

Założeniem szkoły jest nowoczesna edukacja. Pracujemy w oparciu o aktualną podstawę programową MEN. Zajęcia w języku angielskim (codzienne) i hiszpańskim prowadzone są przy wykorzystaniu nowoczesnych metod i materiałów nauczania.

Nadrzędnym celem szkoły jest przygotowanie dziecka do radzenia sobie we współczesnym świecie. Obok umiejętności funkcjonowania i zdobywania wiedzy w dwóch językach jednocześnie przykładamy dużą wagę do umiejętności takich jak:

• prawidłowy rozwój społeczny i emocjonalny dziecka,• umiejętność samodzielnego myślenia i eksperymentowania,• umiejętność podejmowania ryzyka,• umiejętności samodzielnego poszukiwania i analizowania informacji,• budowanie pewności siebie,• asertywność oraz umiejętność wypowiadania się publicznie,• umiejętność współpracy, negocjacji i wspólnego podejmowania decyzji.

Równie ważne jest zdrowie fizyczne dziecka, a zatem celem szkoły będzie wyrobienie w dziecku zdrowych nawyków takich jak:
codzienny ruch na świeżym powietrzu oraz zajęcia na basenie,• prawidłowe siedzenie,• zasady zdrowego żywienia – szkoła uczestniczy w programie ,,

Dobrze jemy. "Szkoła na widelcu" oraz ,,Programie dla Szkół" (dzieci otrzymują owoce, warzywa, soki/przeciery owocowe, mleko i produkty mleczne),
• zachowania proekologiczne.

Dodatkowo oferujemy bogaty wachlarz zajęć dodatkowych :
basen
szachy
• koło teatralne i koło plastyczne
• zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej, nożnej, siatkówki i koszykówki – ,,Drużyna Kangura"
• mażoretki i cheerleaderki – zajęcia prowadzone przez Mistrzynię Polski Kamilę Baranowską.

Pomagamy również w rozpoznaniu możliwości rozwojowych ucznia i podjęciu wczesnej interwencji specjalistycznej. Zapewniamy zajęcia z logopedą, psychologiem oraz nauczycielem terapeutą. Prowadzimy ,,Wczesne wspomaganie rozwoju" oraz ,,Trening umiejętności społecznych".

Przestrzeń w salach lekcyjnych jest zorganizowana w taki sposób, aby dziecko mogło podążać za naturalną potrzebą zmiany pozycji ciała. Możliwość wstania, rozciągnięcia się poprawia integrację sensoryczną, wpływa korzystnie na koncentrację dziecka oraz zapobiega wadom postawy. Sale wyposażone są w: tablice interaktywne, rzutnik, laptop, wi-fi, każdy uczeń posiada własną szafkę na przybory szkolne.

Dodatkowym atutem szkoły jest brak dzwonków. Dzieci są spokojniejsze i chętne do współpracy. Jest ciszej i spokojniej. Dzwonki powodują natężenie hałasu, podnoszą poczucie stresu u uczniów i nauczycieli oraz potęgują zachowania stadne – efekt eksplozji energii uczniowskiej na dźwięk dzwonka na przerwę. Uczniowie uczą się gospodarowania czasem, odpowiedzialności i etosu pracy.

Nie czekaj! Zapisz swoje dziecko już dziś 🙂

Zapraszamy!